Cesta na konec ticíciletí

Post image of Cesta na konec ticíciletí
Autor:
Nakladatel: Cena:
Žánry: Beletrie Komentáře: 0

Příběh se odehrává v roce 999, kdy se marocký židovský obchodník Ben Atar ožení s druhou manželkou. Tento krok, přirozený v prostředí východoafrické sefardské kultury, je zcela odmítnut jeho obchodním společníkem, synovcem žijícím v Paříži. A tak Ben Atar podnikne krok, jehož neočekávané důsledky zcela změní osud jeho rodiny, vztahy s ostatními lidmi, obchodní zájmy a celý život. Aby zabránil hrozícímu konfliktu, vezme na svou každoroční obchodní cestu do Evropy obě své ženy ve snaze přesvědčit aškenázské příbuzné svého společníka o přirozenosti a výhodách mnohoženství. K vlastnímu překvapení se jeho přesvědčení setkává pouze s nepochopením, a tak se tato cesta stává počátkem hlubokého lidského dramatu, na jehož počátku stojí konflikt věrnosti a touhy, překvapivě rezonující s podobnými dilematy objevujícími se i v dnešní době.

Avraham B. Jehošua (1936) patří k nejvýraznějším izraelským spisovatelům současnosti. Je autorem deseti románů a řady povídkových sbírek, dramat a esejů, přeložených do desítek jazyků. Světový věhlas si získal už svým prvním románem Milenec (česky 2008), později vzbudily pozornost zejména romány Pan Mani (česky 2010), Molcho (česky 2012), Cesta na konec tisíciletí (1997) aj Všechna jeho díla vynikají psychologickou hloubkou postav i schopností zachytit složitou a rozporuplnou izraelskou společnost v jejích aktuálních projevech i historických kořenech. A. B. Jehošua je nositelem řady domácích i zahraničních literárních cen. Za svůj román Pan Mani získal mimo jiné Izraelskou státní cenu či National Jewish Book Award. Žije a působí v Haifě.

Zaujal vás tento titul?

Pak si můžete odesláním tohoto formuláře napsat o další informace, zarezervovat si ho, nebo rovnou objednat!

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš Email (vyžadováno)

Vyberte prosím:

Poznámka (např. vaše adresa)

Po odeslání vašeho požadavku vás budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu. Pokud si přejete jinou formu kontaktu, uveďte to prosím do poznámky.

Jiří Seidl   @   12 prosince 2013 Komentáře: 0

Komentáře: 0

Zatím žádné komentáře. Buďte první!
Zanechte komentář

Předchozí příspěvek
«
Další příspěvek
»