Jméno Vokolek

Post image of Jméno Vokolek
Autor:
Nakladatel: Cena:
Žánry: Beletrie , TOP , Výtvarné umění Komentáře: 0

Českou kulturu dvacátého století zásadním způsobem ovlivnily čtyři rody, v nichž se zaměření umělecké nerozlučně pojilo s hlubokou křesťanskou duchovností a v nichž se tvůrčí poslání dědilo z generace na generaci:staroříšští Florianové, petrkovští Reynkové, novojičínští Krylové a pardubičtí Vokolkové.Čtyři rody – a kolik daly české literatuře,knižní kultuře,výtvarnému umění a hudbě děl,bez nichž si je dnes již vůbec  nedokážeme představit!                                                                                                                                                                                                                                                          

Svazek věnovaný pardubickému rodu Vokolků je knihou komponovanou: první část tvoří rozsáhlá studie editorky svazku Věry Matoušové o rodu Vokolků, o jejich pardubické tiskárně a zejména o společném nakladatelském díle „Lisu tří bratří“ Vlastimila, Vojmíra a Vladimíra Vokolkových v době před únorem 1948. Tato část knihy je doplněna množstvím unikátních fotografií, dokumentů, faksimilí a grafik. Následuje pět rozsáhlých bloků, věnovaných dílu Vlastimila (nakladatele), Vojmíra (básníka, sochaře a grafika), Vladimíra (básníka, prozaika a esejisty), Květy a Václava (spisovatele a výtvarníka) Vokolkových. Každý z těchto bloků přináší unikátní, dosud nikdy nepublikované texty a výtvarné práce všech těchto osobností – a vedle nich též texty o nich a o jejich díle z pera znalců jejich života a díla (mj. Mojmíra Trávníčka, Martina C. Putny a Blanky Ladové).

Zaujal vás tento titul?

Pak si můžete odesláním tohoto formuláře napsat o další informace, zarezervovat si ho, nebo rovnou objednat!

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš Email (vyžadováno)

Vyberte prosím:

Poznámka (např. vaše adresa)

Po odeslání vašeho požadavku vás budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu. Pokud si přejete jinou formu kontaktu, uveďte to prosím do poznámky.

Jiří Seidl   @   7 srpna 2012 Komentáře: 0

Komentáře: 0

Zatím žádné komentáře. Buďte první!
Zanechte komentář

Předchozí příspěvek
«
Další příspěvek
»