Diskrétnosti (Ezra Pound, Otec a učitel)

Post image of Diskrétnosti (Ezra Pound, Otec a učitel)
Autor:
Nakladatel: Cena:
Žánry: Beletrie Komentáře: 0

Mary de Rachewiltz (1925) je autorkou řady básní a esejů, ale především své memoárové knihy Discretions. Líčí na pozadí politického a kulturního dění autorčin život, který probíhal v několika zemích i v několika jazykových rovinách.Spisovatelka je nemanželskou dcerou kontroverzního amerického básníka Ezry Pounda (z jehož veledíla Cantos v knize často cituje) a fenomenální světové houslistky Olgy Rudgeové. Vyrůstala však u pěstounských rodičů v tyrolské horské vesničce, později studovala v Itálii, za války pracovala jako ošetřovatelka v lazaretu a v roce 1947 se provdala za Borise de Rachewiltz a usadili se na zámku Brunnenburg nad italským Meranem, kde autorka s rodinou žije dodnes. Klíčovým tématem knihy je autorčin vztah ke slavným rodičům, ale na jeho pozadí se odehrávají dramata a příběhy v několika zemích tehdejší Evropy, zejména v Rakousku a Itálii, ale i v Anglii a Spojených státech.

Předností knihy je vybroušený, ale přitom čtivý jazyk, který občas zamíří do esejistických úvah, aby se opět vrátil k lineárnímu příběhu.

Kniha vzbudila velký zájem kritiků i široké čtenářské obce na celém světě.

Z anglického originálu knihu do češtiny přeložil Petr Mikeš. Vychází s doslovem poundologa Jakuba Guziura. Fragmenty z Poundových Cantos přeložila Anna Kareninová.

Zaujal vás tento titul?

Pak si můžete odesláním tohoto formuláře napsat o další informace, zarezervovat si ho, nebo rovnou objednat!

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš Email (vyžadováno)

Vyberte prosím:

Poznámka (např. vaše adresa)

Po odeslání vašeho požadavku vás budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu. Pokud si přejete jinou formu kontaktu, uveďte to prosím do poznámky.

admin   @   23 srpna 2010 Komentáře: 0
Štítky: ,

Komentáře: 0

Zatím žádné komentáře. Buďte první!
Zanechte komentář

Předchozí příspěvek
«
Další příspěvek
»